MIHAELA OLARU
Puteți urmări în exclusivitate povestea mea de viață,
întru-un dialog deschis cu Andrei Săvescu, răspunzând la zece întrebări.
![](https://i0.wp.com/mihaelaolarublog.ro/wp-content/uploads/2021/04/Povesti-de-viata-cu-Mihaela-Olaru-la-JURIDICE.ro_.jpg?fit=800%2C534&ssl=1)
„Povești de viață” cu av. Mihaela Olaru la Juridice.ro
Pentru mine, mai întâi de toate este și va rămâne mereu familia, valorile în care cred și care m-au ghidat în viață cu responsabilitate și iubire față de oameni. Pentru fata de la țară, avocatura a fost visul copilăriei, practic am crescut și am învățat constant cu gândul că voi ajunge avocat și prin faptele mele voi lăsa ceva în urmă. Însă, de ce cred că m-am născut sub o stea norocoasă și de ce este important să nu dezamăgesc oamenii care au încredere în mine cu adevărat, veți putea afla chiar acum, urmărindu-mă într-un dialog deschis, unde am răspuns la „10 întrebări” puse de avocatul Andrei Săvescu.
Veți putea urmări o mică poveste din viața mea la țară, iar mai apoi, ce a contat cel mai mult în devenirea mea…
„Tot ce ni se întâmplă în viață, are un sens pe care suntem datori să-l descifrăm. Este un adevăr în care cred, pentru că îl include mereu pe celălalt, pe aproapele meu.” – Vasile Bănescu